Badania i rozwój

Każdego roku inwestujemy w działania badawczo-rozwojowe, związane z aktywnością firmy w segmencie ochrony zdrowia, a liczba osób zatrudnionych
w tym obszarze systematycznie rośnie. Nasze produkty powstają w oparciu o najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Współpraca międzynarodowa

W obszarze badawczo-rozwojowym rozwijamy współpracę z partnerami zewnętrznymi z całego świata w ramach zakupu i sprzedaży licencji oraz prowadzenia wspólnych projektów.

Własne laboratorium

Wyposażone w pełen zakres najnowocześniejszych urządzeń technologicznych laboratorium pozwala na opracowanie zaawansowanych technologii produktów w postaciach stałych, półstałych i płynnych (m.in. tabletki, pastylki, drażetki, kapsułki żelatynowe twarde, granulaty, proszki, kremy, maści, żele, zawiesiny, syropy czy krople).

Innowacyjne produkty

Efektem naszych prac z zakresu R&D są innowacyjne produkty. Jesteśmy pierwszą firmą na świecie, która zmieniła kategorię dostępności leku zawierającego meloksykam – skuteczną i bezpieczną substancję przeciwbólową – z wydawanego z przypisu lekarza na dostępny bez recepty. Jako pierwsi
w Europie wprowadziliśmy lek OTC z furaginą w dawce 100 mg.

Współpraca ze środowiskiem akademickim

Realizowane projekty oparte są na pracach prowadzonych we własnym zakresie oraz we współpracy m.in. z Instytutem Farmaceutycznym, Jagiellońskim Centrum Innowacji, Politechniką Poznańską, Politechniką Warszawską, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym czy Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. W tym obszarze współpracujemy także z ekspertami z różnych dziedzin nauki,
a także z lekarzami i farmaceutami.

Własne laboratorium

Mamy własne laboratorium badawczo-rozwojowe, wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę, które pozwala na opracowanie zaawansowanych technologii produktów
w postaciach stałych, półstałych i płynnych (tabletki, tabletki powlekane, drażetki, kapsułki żelatynowe twarde, granulaty, proszki, kremy, maści, żele, zawiesiny, syropy, krople).

Poznaj nasze innowacyjne produkty

Opokan
Opokan

Jesteśmy pierwszą firmą na świecie, która zmieniła kategorię dostępności leku zawierającego meloksykam w dawce 7,5 mg na dostępny bez recepty.

Cardiostatil PLUS
Cardiostatil PLUS

Unikalne połączenie PLUS dla prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi*

Inventum
Inventum

Jako jedna z kilku firm w Polsce zmieniliśmy kategorię dostępności leku zawierającego w składzie sildenafil  na dostępny bez przepisu lekarza. W trosce o bezpieczeństwo pacjenta firma opracowała innowacyjny Test do Samodzielnej diagnostyki przed przyjęciem leku Inventum.

Cardiostatil
Cardiostatil

Unikalne połączenie Monakoliny K i wyciągu z Bergamoty oraz witamin z grupy B oraz wyciągu z czosnku.

Kidofen max
Kidofen max

najwyższa dostępna dawka ibuprofenu w zawiesinie

Kidofen duo
Kidofen duo

Jedyne takie połączenie paracetamolu i ibuprofenu w dawce pediatrycznej w zawiesinie w Europie.

Dafurag max
Dafurag max

Jesteśmy pierwszą firmą w Europie, która wprowadziła na rynek lek z furazydyną w dawce 100 mg.

Solvetusan tabletki
Solvetusan tabletki

Pierwsza lewodropropizyna w postaci tabletek w Polsce.

Współpraca międzynarodowa

W obszarze badawczo-rozwojowym rozwijamy współpracę z partnerami zewnętrznymi
z całego świata w ramach zakupu i sprzedaży licencji oraz prowadzenia wspólnych projektów badawczo – rozwojowych. Efektem naszych prac są m.in. nowatorskie produkty - zawsze staramy się, aby oferowały one wartość dodaną dla konsumentów.