Aktualności

Aflofarm ponownie w rankingu „Poland’s Best Employers 2024” magazynu Forbes!

Ranking "Poland’s Best Employers" to inicjatywa magazynu Forbes, wyróżniająca przedsiębiorstwa wykazujące się wyjątkowymi praktykami w zakresie zarządzania personelem, kultury organizacyjnej i zaangażowania w rozwój pracowników. Wybór laureatów opiera się na starannej analizie prowadzonej według autorskiej metody firmy badawczej Statista oraz Magazynu Forbes Polska.

Aflofarm dołącza do grona Pracodawców RP!

Wraz z początkiem kwietnia, firma Aflofarm Farmacja Polska stała się oficjalnym członkiem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej - najstarszej i największej w Polsce organizacji zrzeszającej pracodawców i przedsiębiorców. Razem, działać będą na rzecz wspólnych interesów środowiska biznesu oraz wsparcia inicjatyw zmierzających do wzmocnienia roli polskich pracodawców.

Produkty Aflofarmu z nagrodami konkursu „Superprodukt” Świata Kobiety 2023

Za nami 17. edycja konkursu „Superprodukt”, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród producentów i marek - tym samym promując bogactwo oraz różnorodność ofert polskiego rynku. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 150 produktów zgłoszonych w dziewięciu kategoriach. Po dokładnej analizie przeprowadzonej przez jury, wyłoniono zwycięzców wyróżniających się estetyką, użytecznością i innowacyjnością – znalazły się wśród nich aż trzy produkty Aflofarmu.

Aflofarm laureatem Business Superbrands 2024

Konkurs Superbrands powstał w odpowiedzi na potrzebę docenienia najsilniejszych marek biznesowych na rynku polskim. Laureatów wyłaniają eksperci z Konfederacji Lewiatan, jednej z najbardziej wpływowych organizacji biznesowych, reprezentującej interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Wśród tegorocznych, najlepszych marek projektu znalazł się m.in. Aflofarm, który uhonorowany został tytułem Business Superbrands 2024.

Aflofarm ponownie na I miejscu rankingu Forbesa!

Już po raz szósty redakcja magazynu Forbes opracowała zestawienie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce, którego zwieńczeniem były oficjalne gale organizowane w poszczególnych województwach. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, Aflofarm z dumą odebrał statuetkę za 1. miejsce w kategorii firm z regionu łódzkiego.

Aflofarm z dwiema statuetkami Doskonałości Roku Twojego Stylu 2023

Redakcja Twojego Stylu już po raz 29. przyznała statuetki Doskonałości Roku - nagradzające najlepsze kosmetyki na polskim rynku. Tytuł ten stanowi wyraz uznania dla firmy oraz samego produktu, a dla czytelniczek magazynu, ważną wskazówkę przy zakupowych wyborach.

Dermokosmetyki Aflofarmu uznane za przełomowe!

Oxygenetic, marka dermokosmetyków obecna w portfolio Aflofarmu, doceniona została w prestiżowym konkursie branży beauty – Love Cosmetics Awards 2023. Nagrodą główną uhonorowano aż trzy linie produktowe: Energyze, Relift i Acid Peel. Dodatkowe wyróżnienie w konkursie przyznano również kosmetykom Artishoq, stworzonym do pielęgnacji włosów.

Aflofarm z wyróżnieniem magazynu „Wprost” i tytułem Geparda Biznesu

Po raz kolejny zostaliśmy ujęci w zestawieniu „Wprost” dla największych firm z polskim kapitałem, które mimo kryzysów, m.in. wojennego i gospodarczego, nie zahamowały swojego rozwoju. W tym samym czasie Aflofarm zdobył także tytuł Geparda Biznesu 2022 w kategorii branża farmaceutyczna – wyróżnienie przyznano w oparciu o wzrost dynamiki przychodów i zysku netto firmy.

Aflofarm w rankingu Poland's Best Employers 2023!

Przedstawiona została tegoroczna, trzecia już edycja rankingu 300 Najlepszych Polskich Pracodawców według magazynu Forbes. Wzorem lat poprzednich, również i w tym roku w zestawieniach znalazł się Aflofarm – trafiając na zaszczytne, 5. miejsce wśród polskich firm z branży „Farmaceutyka i biotechnologia”.

Aflofarm Farmacja Polska z prestiżową statuetką „Wektor Serca 2022”

Organizacja Pracodawcy RP od ponad 20 lat nagradza „Wektorami” firmy, liderów biznesu oraz przedsiębiorców, których działania istotnie wpływają na funkcjonowanie i wzrost polskiej gospodarki, kultury bądź mediów. Nagrody przyznawane są też za osiągnięcia wykraczające poza standardowe działania, w które swoją aktywnością na rzecz pomocy dla Ukrainy, wpisał się Aflofarm – trafiając tym samym do zaszczytnego gremium nagrodzonych „Wektorami 2022”.

Aflofarm na podium Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa!

Aflofarm Farmacja Polska po raz kolejny uplasował się na 1. miejscu w Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa w kategorii firmy z przychodem powyżej 100 mln zł z województwa łódzkiego. Za sprawą tegorocznej edycji rankingu, na półkę Aflofarmu trafiło czwarte już wyróżnienie.

Nowość Bioliq – mineralna ochrona przeciwsłoneczna

Do rodziny kosmetyków Bioliq dołączyły dwa nowe produkty. Mineralne emulsje ochronne Bioliq to dwa warianty poziomu zabezpieczenia: ochrona wysoka SPF 30 i SPF 50 oparte wyłącznie na fotostabilnym filtrze mineralnym.

2,5 mln od Aflofarmu na rzecz pomocy humanitarnej na Ukrainie

W obliczu wojny na Ukrainie oraz kryzysu humanitarnego Aflofarm aktywnie włączył się w pomoc. Pabianicka firma farmaceutyczna przekazała 500 tys. zł wsparcia finansowego na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Firma przekazała również na darowizny ponad 198 tys. produktów leczniczych.

Aflofarm pomaga Ukrainie

W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce na Ukrainie, Aflofarm Farmacja Polska rozpoczął działania pomocowe zarówno w zakresie pomocy finansowej, farmakologicznej i psychologicznej. 

Lernidum – nowy lek na samoistne nadciśnienie tętnicze

Portfolio Aflofarmu wzbogacone zostało o nowy lek na receptę. Lernidum to rozwiązanie terapeutyczne skierowane do dorosłych Pacjentów wymagających leczenia nadciśnienia tętniczego samoistnego, w przebiegu od łagodnego do umiarkowanego.

Doskonałości Roku 2021 Twojego Stylu przyznane kosmetykom Aflofarmu

Po raz kolejny kosmetyki Aflofarmu zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie Doskonałość Roku Twojego Stylu. Wśród nagrodzonych produktów aż w dwóch kategoriach zaszczytny tytuł został przyznany kosmetykom linii Artishoq tworzonym we współpracy z Jagą Hupało i regenerującemu enzymatycznemu peelingowi do pięt marki Regenerum.

Aflofarm po raz trzeci nagrodzony przez magazyn Forbes

Aflofarm Farmacja Polska został nagrodzony przez magazyn Forbes plasując się po raz drugi na 1. miejscu w Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa w kategorii firmy z przychodem powyżej 100 mln zł w województwie łódzkim. Przyznana nagroda jest uhonorowaniem ponad 32-letniej działalności w zakresie farmacji, profilaktyki, ochrony zdrowia i życia Polaków.

Marka Bioliq stawia na legendarną moc CICA!

Do portfolio Bioliq dołączyły dwie nowości produktowe o silnych właściwościach naprawczych - Bioliq Olejek CICA na blizny i rozstępy oraz Bioliq Krem CICA intensywnie regenerujący po zabiegach dermatologicznych. Kosmetyki zawierają w swoim składzie bioaktywną centellę azjatycką (CICA), która stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, tym samym przyspieszając regenerację naskórka.

Aflofarm wprowadza do Polski przełomowy lek na narkolepsję

Aflofarm rozszerzył portfolio produktowe o Actimodan – jedyny na rynku polskim zarejestrowany lek zawierający substancję czynną modafinil, wskazany w narkolepsji. Lek od października można zamówić poprzez portal Apteline.pl i odebrać w jednej z 1800 aptek w całej Polsce.

Nowości w portfolio Aflofarmu

Pierwsze półrocze 2021 r. było dla firm farmaceutycznych czasem wytężonej pracy, aby jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie lekowe. Aflofarm Farmacja Polska sp. z o. o. aktywnie rozwijał swoje portfolio wprowadzając na rynek kolejne produkty. Jakie nowości pojawiły się w perspektywie ostatnich sześciu miesięcy? Na rozwój których linii produktowych stawia firma? 

Skąd Polacy czerpią wiedzę na temat zdrowia, medycyny i farmacji?

Na wspólnym koncie widnieją już dwa ogólnopolskie badania, które przerodziły się w dwie kampanie społeczne, promujące zdrowie i profilaktykę prozdrowotną, podniesienie świadomości społecznej w zakresie opieki farmaceutycznej, czy wsparcie autorytetu farmaceuty. Fundacja Aflofarm i niezależna agencja badawcza BioStat razem zrealizowały już kolejny projekt.

Co może powiedzieć Ci koń? – Aflofarm rusza z nową kampanią

Czy koń może reklamować lek na erekcję? Aflofarm swoją nową kampanią udowadnia, że może! 20 czerwca swoją premierę miał pierwszy z cyklu spot reklamowy leku na erekcję Inventum Max. Kampania z przymrużeniem oka traktuje o zagadnieniu zaburzeń erekcji, które jest powszechnym problemem wśród mężczyzn.

Aflofarm Farmacja Polska - Diamentem Innowacji

Aflofarm Farmacja Polska został laureatem Diamentów Innowacji w kategorii „Innowacja Roku: Farmacja”. Podczas uroczystej gali wieńczącej IX edycję Executive Innovation Forum nagrodę odebrał Jacek Furman, prezes Aflofarmu. To kolejne prestiżowe wyróżnienie na koncie firmy, które podkreśla słuszność kierunku rozwoju marki i wskazuje uznanie zewnętrznych podmiotów dla działalności pabianickiej spółki.

„Polacy rok po wybuchu pandemii SARS-CoV-2” - najnowszy raport Fundacji Aflofarm

Przemęczenie, długotrwały stres, nerwowość, ale też zwiększenie spożycia alkoholu i ilości wypalanych papierosów, a przede wszystkim pogorszenie stanu zdrowia i pogłębienie utrudnień w kontakcie z lekarzem – taki obraz wyłania się z ogólnopolskiego raportu „Polacy rok po wybuchu pandemii SARS-CoV-2” opublikowanego przez Fundację Aflofarm. Jakie jeszcze skutki przyniósł rok walki z pandemią? 

Artishoq – nowa kosmetyczna marka na rynku

Artishoq to nowa marka produktów do kompleksowej pielęgnacji włosów wprowadzona wspólnie z artystką fryzjerstwa Jagą Hupało. Stworzona została dla kobiet, które pragną profesjonalizmu w domowym zaciszu. Podstawą kosmetyków Artishoq jest wyciąg z karczocha o silnych właściwościach wzmacniających i ochronnych, dzięki któremu włosy stają się bardziej wytrzymałe, błyszczące i zdyscyplinowane.

Marka Dezaftan wzbogacona o dwa leki!

Portfolio produktowe Aflofarmu zostaje rozszerzone o dwa leki OTC – Dezaftan med, aerozol do stosowania w jamie ustnej oraz Dezaftan med, tabletki do ssania.

RedBlocker koncentrat naprawczy do skóry wrażliwej i naczynkowej olśnieniem redakcji „Świata Kobiety”

„Superprodukt” to konkurs organizowany przez miesięcznik „Świat Kobiety” już od 14 lat. W tym roku zgłoszonych zostało niemalże 200 produktów w 8 kategoriach. Spośród nich jurorki konkursu, redaktorki i czytelniczki wybrały 63 najlepsze. Wśród nich znalazł się RedBlocker koncentrat naprawczy do skóry wrażliwej i naczynkowej, który otrzymał tytuł  Olśnienia redakcji.

Steper pro – nowy lek OTC w portfolio Aflofarmu

Portfolio Aflofarmu wzbogacone zostało o Steper pro, lek dostępny bez recepty w postaci aerozolu na skórę. Lek zawiera bifonazol, substancję czynną wskazaną do stosowania w leczeniu grzybicy skóry.

Aflofarm w rankingu Poland's Best Employers 2021!

W pierwszej edycji  rankingu 300 Najlepszych Polskich Pracodawców według magazynu Forbes Aflofarm został wyróżniony jako jeden z Poland’s Best Employers 2021. Firmą, która zbadała przedsiębiorstwa znajdujące się w rankingu jest Statista – współtwórca najbardziej znanych rankingów Best Employers na świecie.

Kilogramy w pandemii – zapraszamy na live z dietetykiem!

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, niemal co trzeci (28 proc.) dorosły mieszkaniec Polski zadeklarował, że podczas pandemii przybył na wadze. Jeśli problem ten dotyczy również ciebie i nie wiesz, jak poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami, weź udział w spotkaniu z wybitnym lekarzem i dietetykiem - Dariuszem Włodarkiem.

Aflofarm z certyfikacją dla suplementów diety

Wraz z początkiem 2021 roku staliśmy się beneficjentem certyfikacji na normę ISO 22000 dla „Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności - wymagania dla każdej organizacji należącej do łańcucha żywnościowego”. W przypadku firmy Aflofarm, certyfikacja dotyczy głównie  suplementów diety i wykazuje ujednolicony standard w zakresie ich bezpieczeństwa oraz higieny.

Legendarny kombinezon Jurka Owsiaka powraca. Czy znów przyniesie dobro?

15. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był naprawdę KOSMICZNY. Dosłownie i w przenośni. To właśnie w 2007 roku na evencie podsumowującym zbiórkę, Jurek Owsiak miał na sobie kombinezon astronauty, który został wylicytowany przez właścicieli Aflofarmu.  Po 14 latach kosmiczny kombinezon znów dostępny jest na aukcji!

Nowości w Aflofarmie

Rok 2020 był dla Aflofarm Farmacja Polska kolejnym okresem dynamicznego rozwoju. Firma wprowadziła na rynek ponad trzydzieści nowych produktów, w tym leki zarejestrowane  w kategorii OTC i Rp, wyroby medyczne, suplementy diety i kosmetyki. Zrealizowano także nowe inwestycje w obszarze rozwoju oraz magazynowania.

Aflofarm wprowadza nowe, większe opakowanie leku Stepcil

Stepcil to lek z kategorii Rx, należący do grupy tzw. inhibitorów fosfodiesterazy typu 3. Do tej pory produkt dostępny był w opakowaniu zawierającym 56 tabletek. Teraz lek można kupić również w większym opakowaniu mieszczącym aż 112 tabletek.

Aflofarm partnerem debaty diabetologicznej

Z okazji corocznych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, 4 listopada odbyła się wirtualna debata pt. „Pielęgniarka liderem edukacji terapeutycznej w cukrzycy”. Jednym z partnerów wydarzenia był Aflofarm Farmacja Polska wraz ze swoim innowacyjnym glukometrem Examedin®. 

Desmoxan – teraz również w postaci tabletek

Aflofarm Farmacja Polska wprowadza na rynek nową postać leku Desmoxan. Do tej pory lek dostępny był w aptekach w postaci kapsułek twardych. Od sierpnia produkt będzie można kupić także w postaci łatwych do połknięcia tabletek.

Aflofarm wprowadza nowy lek

Portfolio lekowe Aflofarmu wzbogaciło się o inVirum, lek w postaci tabletek, dostępny bez recepty na nawrotową opryszczkę warg i twarzy oraz nawrotową opryszczkę zewnętrznych narządów płciowych*.

Aflofarm dziękuje służbom medycznym i sprzeciwia się hejtowi

Do stacji obsługiwanych przez Biura Reklamy TVN i TVP właśnie trafił spot z podziękowaniem dla wszystkich służb medycznych w Polsce. To wyraz wdzięczności i uznania dla tych, którzy codziennie stają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Aflofarm wspiera szpitale zakaźne

Kolejna pomoc od Aflofarmu. Pabianicki producent leków nie zwalnia tempa i tym razem rusza  z akcją #aflofarmpostronielekarzy. Każdy szpital jednoimienny, który został dostosowany do przyjmowania pacjentów z koronawirusem, otrzyma od firmy 100 przyłbic ochronnych.

Aflofarm pomaga farmaceutom!

W ciągu najbliższych dni aż 6000 aptek w Polsce zostanie wyposażonych w przyłbice medyczne, żele antybakteryjne, plakaty informacyjne dla Pacjentów, a także kuracje dla zniszczonych dłoni i słodycze. Właśnie rusza akcja #aflofarmpostroniefarmaceuty.

Aflofarm wprowadza innowacyjny system do pomiaru glikemii

Examedin® to pierwszy na polskim rynku, tak nowoczesny system do monitorowania stężenia glukozy we krwi. Glukometr dedykowany jest diabetykom z I i II typem cukrzycy. Z początkiem marca System wprowadzony został do sprzedaży.

Aflofarm stawia na LEKI!

Niewątpliwie rok 2019 był dla Aflofarmu wyjątkowo pracowity. 12 nowych leków w portfolio produktowym wyraźnie pokazuje, że firma jest nie tylko rozpoznawalnym liderem rynku OTC, lecz zajmuje nowe pola w grupie produktów na receptę. Aktualnie w portfolio produktowym firmy znajduje się 107 leków OTC – dostępnych bez recepty i 36 leków Rp – na receptę. 

Melabiorytm - nowy lek w portfolio

Aflofarm, lider leków OTC w Polsce, wprowadza nowość – Melabiorytm. To lek wskazany jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą strefy czasowej.

Aflofarm nr 1 w rankingu Forbesa

Aflofarm Farmacja Polska zajmuje 1. miejsce w Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa w kategorii firmy z przychodem powyżej 100 mln. zł w województwie łódzkim. To już druga edycja rankingu Forbesa i po raz drugi Aflofarm odbiera wyróżnienie.

Najlepsze Biuro jest w Aflofarmie!

Aflofarm Farmacja Polska został laureatem w konkursie OFFICE SUPERSTAR 2019 w „Kategorii Najlepsze Biuro w Łodzi”. Celem Biurowych Oscarów jest promocja miejsc pracy, które są przyjazne pracownikom, łączą wygodę z funkcjonalnością oraz podążają za trendami.

Neosine duo teraz również w tabletkach

Neosine duo to innowacyjne połączenie pranobexu inozyny z glukonianem cynku. Lek, do tej pory wyłącznie w formie syropu, teraz dostępny jest również w postaci tabletek.

Aflofarm rozpoczyna współpracę z Fundacją Rak’n’Roll. Każde kupione opakowanie ExtraBiotin to złotówka dla programu „Daj Włos!"

Dzięki współpracy Aflofarm Farmacja Polska i Fundacji Rak’n’Roll każde kupione opakowanie ExtraBiotin to złotówka na program „Daj Włos!”, dzięki któremu kobiety w trakcie chemioterapii otrzymują peruki z włosów naturalnych. Partnerstwo rusza od 1 lipca i będzie szeroko komunikowane za pomocą reklamy w TV, internecie, prasie oraz radiu, a także na ulotce wewnątrz opakowania.

Wielka inwestycja Aflofarmu

Polska firma farmaceutyczna realizuje inwestycję, której celem jest znaczące zwiększenie mocy produkcyjnej m.in. w zakresie wytwarzania leków oraz kosmetyków. W ramach projektu planowana jest rozbudowa zakładów w Ksawerowie i Pabianicach oraz budowa magazynu centralnego. Łączna wartość nakładów to około 120 mln zł. Inwestycja jest realizowana w związku z decyzją Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uwzględniającą złożony przez firmę wniosek w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.

Aflofarm na targach Cosmoprof 2019

W dniach 14-17 marca, odbyły się targi Cosmoprof Bologna, największe targi przemysłu kosmetycznego w Europie. Podobnie jak przed rokiem, nie mogło zabraknąć na niej Aflofarmu.

Aflofarm od 30 lat po stronie zdrowia

W piątek 18 stycznia mija 30 lat od założenia Aflofarmu, rodzinnej firmy farmaceutycznej, lidera na rynku produktów bez recepty i jednego z największych producentów leków w Polsce. 2018 rok był dla firmy przełomowy – Aflofarm  rozpoczął rozwój poprzez akwizycję, a także stworzył nowy dział rynków zagranicznych. W ten sposób firma wyznaczyła kierunki rozwoju na najbliższe lata.

Aflofarm wspiera krwiodawców

Aflofarm, polska firma farmaceutyczna i producent leków, przekazał na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi produkty o łącznej wartości blisko 75 tys. zł.

Prezes Aflofarmu mentorem w programie EmpowerPL

Rusza EmpowerPL - międzynarodowy program mentoringowy, który połączy młodych Polaków studiujących w kraju i całej Europie z szefami największych polskich firm, instytucji publicznych i naukowych. Prezes Aflofarmu, Jacek Furman, został jednym z mentorów w tegorocznej edycji programu.

Takiej kampanii antynikotynowej jeszcze nie było. Akcja Fundacji Aflofarm trafiła do 27 milionów Polaków

Zakończyła się kluczowa faza kampanii „Nie spal się na starcie” realizowanej przez Fundację Aflofarm z patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorzy akcji wysłali do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w Polsce konspekt zajęć dydaktycznych. Znane są już też wyniki konkursu dla uczniów na film edukacyjny. Antynikotynowy przekaz trafił do milionów Polaków.

Aflofarm z nagrodą dla firmy odpowiedzialnej społecznie

Firma Aflofarm Farmacja Polska została wyróżniona nagrodą specjalną dla firmy odpowiedzialnej społecznie przez miesięcznik "Forbes". Doceniono działania Aflofarmu w zakresie ogólnopolskiej promocji zdrowego trybu życia oraz lokalnych działań o charakterze dobroczynnym, które realizowane są na terenie województwa łódzkiego.

Aflofarm połączył siły z Trec Nutrition

Przedstawiciele obu spółek podpisali umowę o finalizacji transakcji, w ramach której Aflofarm nabył 100% udziałów Trec Nutrition. Tym samym jedna z największych polskich firm farmaceutycznych przejmie kontrolę nad spółką produkującą specjalistyczne preparaty dla sportowców. Wcześniej pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Fundacja Aflofarmu przekazała Pabianickiemu Centrum Medycznemu łóżka rehabilitacyjne o wartości 140 tys. zł

Firma Aflofarm Farmacja Polska za pośrednictwem fundacji „My Kochamy Pabianice” założonej z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów przekazała na rzecz Pabianickiego Centrum Rehabilitacji działającego w ramach Pabianickiego Centrum Medycznego (PCM) specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Ich łączna wartość to prawie 140 tys. złotych. Firma od wielu lat aktywnie wspiera m.in. działające w regionie placówki medyczne.

Biegniemy Po-Moc!

W ramach akcji „Biegniemy Po-MOC” pracownicy Aflofarmu zbierają przebiegnięte wspólnie kilometry. Firma zamienia je potem na finansowe wsparcie dla pracowników, których dzieci zmagają się z problemami zdrowotnymi.

Aflofarm przejmuje Trec Nutrition

Aflofarm Farmacja Polska – jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce podpisała umowę wstępną o zakupie całości udziałów spółki Trec Nutrition - zajmującej się produkcją specjalistycznych odżywek dla sportowców oraz żywności funkcjonalnej.

Aflofarm członkiem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aflofarm od lat działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez dwie fundacje – lokalną „My Kochamy Pabianice” oraz ogólnopolską „Fundację Aflofarm”. Teraz, jedna z największych polskich firm farmaceutycznych została Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – stowarzyszenia, którego celem jest upowszechnianie standardów CSR i rozwój tej koncepcji w Polsce.

Desmoxan z nominacją do Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego

Firma Aflofarm Farmacja Polska otrzymała nominację do Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego. W kategorii innowacyjność nominowany został Desmoxan – lek zawierający cytyzynę, stosowany w leczeniu uzależnienia od tytoniu. Gala odbyła się 15 czerwca na Zamku Królewskim w Łęczycy.

Aflofarm wspiera młodych farmaceutów

18 maja byliśmy na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podczas uroczystości rozdania dyplomów absolwentom kierunku farmacja. Jako jedna z najprężniej działających firm farmaceutycznych w regionie dbamy o rozwój młodych ludzi, szczególnie w obszarach blisko związanych z profilem naszej działalności. Podczas piątkowego wydarzenia przyznaliśmy m.in. nagrody pieniężne najlepszym absolwentom.

Chcemy pokazać, że nawet jeden papieros jest niebezpieczny

Nie spal się na starcie to nazwa pierwszej antynikotynowej kampanii społecznej zrealizowanej przez Fundację Aflofarm. O szczegółach akcji rozmawiamy z Tomaszem Furmanem, prezesem zarządu Fundacji i członkiem zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Aflofarm wprowadza cefalosporynę trzeciej generacji

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym.  Produkt  jest dostępny na rynku w dwóch formach podania: tabletki powlekane w dawce 400 mg oraz granulat do sporządzania zawiesiny doustnej w dawce 100 mg/5 ml , 60 ml i 100 ml. Lek jest wydawany z przepisu lekarza.

Joanna Jędrzejczyk i Formotiva łączą siły przed walką o pas UFC!

Joanna Jędrzejczyk, na kilka dni przed rewanżem z Rose Namajunas, o mistrzostwo świata UFC, otrzymała wsparcie nowego sponsora - Formotiva Pharma Nutrition. To linia profesjonalnych produktów dla sportowców i osób aktywnych fizycznie stworzona przez firmę farmaceutyczną Aflofarm Farmacja Polska.

Aflofarm na kongresie Top Medical Trends 2018

Za nami kongres Top Medical Trends, czyli duże wydarzenie skierowane do lekarzy, będące medycznym podsumowaniem minionego roku. Od kilkunastu lat liderzy różnych dziedzin medycyny spotykają się w Poznaniu, by rozmawiać o zmianach zachodzących w branży. W kongresie reprezentowanych jest ponad 20 dziedzin medycyny. Uczestnicy wzięli udział w kilkudziesięciu sesjach a także warsztatach i dyskusjach. Nie zabrakło najnowszych rekomendacji, wytycznych i wyzwań stojących przed polską medycyną. W tym roku Kongres odwiedziło ponad 4 tysiące lekarzy z całego kraju.

Aflofarm na targach Cosmoprof w Bolonii

Polska firma farmaceutyczna będzie jednym z wystawców podczas największych targów przemysłu kosmetycznego w Europie. Stoisko Aflofarmu będzie można odwiedzić na polskim pawilonie narodowym, w sekcji „Perfumery&Cosmetics”.

Jacek Furman wśród najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Jacek Furman znalazł się na 31. miejscu listy najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki według Dziennika Gazeta Prawna. Prezes Aflofarmu jest jedynym przedstawicielem branży farmaceutycznej. Oprócz niego na liście znaleźli się także m.in. Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda, Marek Belka, Donald Trump, Emmanuel Macron, Theresa May czy Elon Musk.

Aflofarm z trzema nagrodami Superprodukt Świata Kobiety

XI edycja plebiscytu Superprodukt Świata Kobiety należała do nas! Podczas gali produkty Aflofarmu otrzymały aż trzy wyróżnienia, w tym dwie statuetki Superprodukt Świata Kobiety – dla linii kosmetyków Bioliq Specialist i produktu pomagającego w dokładnym czyszczeniu zębów Dropingo. Tytuł „Olśnienie redakcji Świat Kobiety 2017” otrzymał nasz kosmetyk Regenerum, Regeneracyjne Serum do Twarzy.

Media bez papierosa? Apel Fundacji Aflofarm

Fundacja Aflofarm, w ramach prowadzonej akcji Nie Spal się na Starcie, opracowała list otwarty skierowany do wszystkich mediów w Polsce. Celem listu jest zwrócenie uwagi na problem lokowania papierosów w przekazach medialnych. Zdaniem ekspertów Fundacji ma to duży wpływ na  wybory młodzieży. Statystyki są alarmujące – każdego dnia w Polsce 500 nastolatków zaczyna palić, a rocznie to 180 tys. nowych ofiar nałogu.

Aflofarm z Dyrektorem Rynków Zagranicznych

Paweł Tomczak, poprzednio Prezes Zarządu firmy Walmark, objął funkcję Dyrektora Rynków Zagranicznych w firmie Aflofarm Farmacja Polska. Powołanie nowego stanowiska jest zapowiedzią nowej strategii rozwoju firmy na rynkach zagranicznych.

Fundacja Aflofarm rusza z ogólnopolską kampanią społeczną „Nie spal się na starcie”

Głównym celem kampanii jest promowanie postaw antynikotynowych wśród młodzieży w wieku 12-16 lat, a zwłaszcza walka z sięganiem po pierwszego papierosa. Organizatorem akcji jest Fundacja Aflofarm, a kampania swoim zasięgiem obejmie kluczowe media: prasę, telewizję, radio oraz media społecznościowe. Patronat nad akcją objął m.in. Minister Edukacji Narodowej.

Produkty Aflofarmu z wyróżnieniami Superbrands

Lokomotiv, Neomag i Rutinacea – trzy produkty firmy Aflofarm Farmacja Polska otrzymały wyróżnienia podczas tegorocznej edycji projektu Superbrands. Marka Neomag zdobyła aż dwa wyróżnienia – Superbrands 2018 oraz Superbrands Polska Marka 2018.

Przedstawiciele Aflofarmu wyróżnieni przez Polski Czerwony Krzyż

2 grudnia 2017 r. pan Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Czerwonego Krzyża. Odznaczenia zostały przyznane podczas corocznego spotkania pracowników firmy. Oprócz Andrzeja Furmana, specjalne odznaczenie otrzymał też Łukasz Pawlikowski – pracownik Działu Organizacyjno - Prawnego w zespole Aflofarmu.

Aflofarm organizuje antynikotynowe szkolenie dla farmaceutów

Aflofarm Farmacja Polska, wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Łódzką Okręgową Izbą Aptekarską realizuje szkolenie dla farmaceutów pt. „Opieka farmaceutyczna dla pacjentów uzależnionych od nikotyny”. Konferencja szkoleniowa odbędzie się 25 listopada w auli wykładowej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wywiad z Dyrektor ds. Działu Rozwoju w Gazecie Wyborczej

Prace badawczo-rozwojowe prowadzimy we własnym laboratorium. Jest ono wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt analityczny i aparaturę technologiczną, które pozwalają na opracowanie leku, a następnie łatwe przeniesienie go ze skali laboratoryjnej do produkcyjnej. Urządzenia, którymi dysponujemy w laboratorium, pozwalają praktycznie na odwzorowanie procesów, jakie zachodzą w produkcji.

Aflofarm wprowadza pierwszy na świecie lek z furaginą w zawiesinie

Dafurag Junior to pierwszy na świecie lek z furazydyną (zwaną także furaginą) w formie zawiesiny doustnej. Produkt zawiera furaginę w dawce 10 mg/ml. Przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów pediatrycznych. Wydawany jest z przepisu lekarza i może być stosowany u dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia.

Akustone z rekomendacją Instytutu Narządów Zmysłów

Akustone - wyrób medyczny przeznaczony do higieny uszu opracowany przez firmę Aflofarm Farmacja Polska otrzymał oficjalną rekomendację Instytutu Narządów Zmysłów w Kajetanach. Eksperci podkreślają przede wszystkim edukacyjną rolę kampanii reklamowej produktu. „Spot promujący preparat Akustone stanowi dobre narzędzie zachęcające w pierwszej kolejności do stosowania się do zaleceń lekarskich, ucząc przy tym szacunku i podążania za lekarskimi wskazaniami”, czytamy w rekomendacji Instytutu.

Fundacja Aflofarmu wyposażyła oddział intensywnej terapii szpitala PCM w Pabianicach

Specjalistyczny sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych, w tym m.in. kardiomonitory, aparat USG, bronchofiberoskop czy bronchoskop trafiły w środę na Oddział Intensywnej Terapii szpitala Pabianickie Centrum Medyczne. Urządzenia zostały przekazane przez fundację „My Kochamy Pabianice”, założoną z inicjatywy firmy farmaceutycznej Aflofarm Farmacja Polska. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się 29 czerwca.

Tabletki Neosine forte dostępne bez recepty

Tabletki Neosine forte, o podwójnej mocy inozyny pranobeks, w jednej tabletce zmieniają status dostępności z produktu leczniczego wydawanego tylko z przepisu lekarza, na dostępny bez recepty. To pierwszy na rynku produkt posiadający 1000 mg inozyny pranobeks w jednej tabletce. Producentem leku jest Aflofarm Farmacja Polska.

Aflofarm partnerem projektu szkoleniowego dla studentów

Firma Aflofarm została partnerem projektu Farm@Bio, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. W jego ramach realizowane są m.in. szkolenia, warsztaty, zajęcia projektowe i wizyty studyjne. Pierwsze spotkania są już za nami. Projekt jest długoterminowy, a jego zakończenie jest zaplanowane na 2019 r.

Dwie statuetki Superprodukt Świata Kobiety dla Aflofarmu

Wczoraj na gali X edycji plebiscytu Superprodukt Świata Kobiety 2016 odebraliśmy statuetki w dwóch kategoriach. W kategorii kosmetyki z apteki nagrodzone zostało punktowe serum depigmentacyjne marki Bioliq, a za najbardziej ceniony przez kobiety produkt wśród artykułów higienicznych uznano piankę 3w1 do płukania jamy ustnej Evi-dental.

Podsumowanie działalności firmy w 2016 roku

W 2016 r. polski producent leków, wyrobów medycznych, kosmetyków i suplementów diety umocnił pozycję lidera w segmencie OTC. Firma Aflofarm Farmacja Polska rozwija swój zespół, wchodzi w nowe kategorie produktów i rozszerza swoją działalność o rynki zagraniczne. Wraz z dynamicznym rozwojem firma chce położyć większy nacisk na działania społeczne, w szczególności te dotyczące profilaktyki prozdrowotnej.

Aflofarm z nowym Dyrektorem ds. Zapewnienia Jakości

Gabriela Kozłowska została nowym Dyrektorem ds. Zapewnienia Jakości w firmie Aflofarm Farmacja Polska. Na tym stanowisku zastąpiła Andrzeja Szymańskiego, który objął funkcję Doradcy Zarządu w zakresie spełniania wymagań prawnych związanych z utrzymaniem jakości we wszystkich wytwórniach spółki.

Doskonałość Roku dla Regenerum i Oni.sh

Firma farmaceutyczna Aflofarm Farmacja Polska otrzymała aż dwie statuetki w prestiżowym konkursie „Doskonałość Roku” organizowanym przez miesięcznik „Twój Styl”. W kategorii „Pielęgnacja twarzy” nagrodę otrzymało serum regeneracyjne marki Regenerum. W kategorii „Seria Pielęgnacyjna” jury doceniło linię kosmetyków dla mężczyzn Oni.sh.

Aflofarm wprowadza sildenafil bez recepty

Aflofarm Farmacja Polska uzyskała decyzję Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o zmianie kategorii dostępności leku Inventum, zawierającego sildenafil w dawce 25 mg, na dostępny bez recepty. Lek ma innowacyjną formę tabletek do rozgryzania i żucia.

"Prześcignąć Raka" z Aflofarmem

Firma Aflofarm Farmacja Polska wsparła drugą edycję biegu „Prześcignąć Raka” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika oraz Akademię Sportu i Zdrowia. W ramach współpracy firma sfinansowała zakup pamiątkowych medali dla uczestników.