Portfolio lekowe Aflofarmu wzbogaciło się o inVirum, lek w postaci tabletek, dostępny bez recepty na nawrotową opryszczkę warg i twarzy oraz nawrotową opryszczkę zewnętrznych narządów płciowych*.

Lek inVirum zawiera substancję czynną, acyklowir, która hamuje namnażanie wirusa Herpes simplex, a także wpływa na przyspieszenie gojenia się zmian powstających na skórze**. Z pozoru niewinne objawy w postaci bolesnych pęcherzyków w miejscach intymnych mogą oznaczać opryszczkę zewnętrznych narządów płciowych. Dolegliwości związane z tym obszarem często bywają mocno niekomfortowe, dlatego lek dostępny bez recepty może okazać się dobrym rozwiązaniem. Lek może być stosowany jedynie u pacjentów, u których w przeszłości rozpoznano zakażenie wirusem opryszczki pospolitej.

1 tabletka inVirum zawiera 200 mg acyklowiru (Aciclovirum) oraz 213,6 mg laktozy jednowodnej - substancji pomocniczej o znanym działaniu.  


* Lek w postaci tabletek, dostępny bez recepty, zawierający acyklowir, wskazany w leczeniu zarówno nawrotowej opryszczki warg i twarzy jak i nawrotowej opryszczki narządów płciowych, w odniesieniu do danych URPL według wyszukiwarki http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl, stan na dzień 12.03.2020.
** Wirusy opryszczki – przebieg kliniczny infekcji i terapia, Magdalena Figlerowicz, Przew Lek 2005; 6: 96-103