Redakcja Twojego Stylu już po raz 29. przyznała statuetki Doskonałości Roku - nagradzające najlepsze kosmetyki na polskim rynku. Tytuł ten stanowi wyraz uznania dla firmy oraz samego produktu, a dla czytelniczek magazynu, ważną wskazówkę przy zakupowych wyborach.

W tegorocznej edycji wydarzenia, kolejny rok z rzędu statuetki otrzymały kosmetyki Aflofarmu - Bioliq pro odmładzające serum z retinolem oraz osmin™ pre-szampon. Jury, w skład którego wchodzili specjaliści z branży kosmetycznej, jak i reprezentanci show-biznesu, zdecydowali o uhonorowaniu Bioliq pro nagrodą w kategorii „Kosmetyki damskie, polskie – pielęgnacja specjalna twarzy”.  Natomiast osmin™ pre-szampon do włosów przetłuszczających się, doceniony został w kategorii „Kosmetyki damskie, polskie – pielęgnacja włosów”.

Produkty doskonałe

Bioliq pro odmładzające serum z retinolem to produkt, który łączy czysty retinol [0,3%] i retinoid HPR nowej generacji. W rezultacie, skutecznie wygładza zmarszczki, nawet te głębokie, likwidując oznaki starzenia. Kompleks szybko i zauważalnie oddziałuje na mikrorzeźbę skóry – wygładza jej powierzchnię, likwiduje nie tylko drobne, ale też głębokie i utrwalone zmarszczki, zwęża pory. Poprawia jędrność i elastyczność. Przeciwdziała wiotczeniu włókien kolagenowych dając efekt napięcia, liftingu skóry. Dzięki promotorom przenikania i aktywatorowi, który działa synergicznie z retinolem, składniki aktywne szybciej docierają do głębszych warstw skóry, zapewniając intensywniejsze działanie przeciwzmarszczkowe.

Drugi ze zwycięskich produktów - osmin™ pre-szampon do włosów przetłuszczających się to kosmetyk głęboko oczyszczający, przeznaczony do stosowania jako szampon wstępny. Regularne stosowanie pre-szamponu osmin™ ogranicza nadaktywność gruczołów łojowych sprawiając, że skóra głowy oraz włosy pozostają świeże na dłużej.

Warto wspomnieć, że osmin™ pre-szampon został przebadany dermatologicznie na skórze wrażliwej. Wyniki badań aparaturowych oraz aplikacyjnych potwierdzają skuteczność produktu w zmniejszaniu przetłuszczania się̨ skóry głowy i włosów średnio o 85% po 28 dniach od aplikacji. Ponadto, po wskazanym czasie stosowania, zauważalny jest spadek ilości złuszczonego sebum, jak również nawilżenie i wygładzenie skóry głowy.

Działalność w obszarze zdrowia i piękna

Aflofarm od lat wdraża innowacyjne rozwiązania farmaceutyczne oraz kosmetyczne - bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem, stara się natychmiast odpowiadać na potrzeby konsumentów. W wyniku czego, w swojej bazie posiada ponad 180 marek produktowych.

Poza lekami OTC, portfolio firmy wyróżniają produkty kosmetyczne z przodującymi brandami: Bioliq, Regenerum, czy RedBlocker. Kosmetyki Aflofarmu od lat doceniane są przez użytkowniczki, jak również członków komisji konkursowych decydujących o najważniejszych nowościach w branży beauty polskiego rynku. Najlepszym tego przykładem są liczne tytuły „Superproduktu” Świata Kobiety, „Doskonałości Roku”, czy też "Olśnienia Redakcji" Twojego Stylu - co roku przyznawane kosmetykom Aflofarmu.