W ciągu najbliższych dni aż 6000 aptek w Polsce zostanie wyposażonych w przyłbice medyczne, żele antybakteryjne, plakaty informacyjne dla Pacjentów, a także kuracje dla zniszczonych dłoni i słodycze. Właśnie rusza akcja #aflofarmpostroniefarmaceuty.

W dobie panującej pandemii koronawirusa Aflofarm Farmacja Polska ruszył z pomocą służbom medycznym w Polsce. Aflofarm w swoich działaniach skupił się głównie na farmaceutach, bowiem to właśnie Oni każdego dnia stojąc na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, dbają o bezpieczeństwo lekowe Polaków.

W ramach akcji #aflofarmpostroniefarmaceuty do każdej z 6000 aptek trafią niezbędne środki do ochrony osobistej przed zakażeniem: 3 przyłbice, 3 żele antybakteryjne, a także 3 regeneracyjne kuracje do zniszczonych dłoni w formie rękawiczek.

W paczce farmaceuci znajdą również plakaty informacyjne dla Pacjentów odwiedzających aptekę. Plakaty w jasny sposób tłumaczą, jak prawidłowo zachowywać się w placówce aptecznej, aby bezpiecznie dla siebie i innych zrobić niezbędne zakupy. Wywieszone w witrynie wejściowej z pewnością pomogą w organizacji codziennej pracy, przypominając Pacjentom o podstawowych zasadach. Wytyczne na plakatach to zasady, które są rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia.

- Bacznie obserwujemy to, co dzieje się aktualnie w kraju i jesteśmy w pełni świadomi, jak wiele trudu wymaga obecnie praca farmaceuty. Nasza akcja to wyraz troski i uznania ich ciężkiej pracy. Zawsze będziemy stali po stronie zdrowia i farmaceutów – mówi Jacek Furman, prezes firmy Aflofarm Farmacja Polska.

W każdej z 6000 paczek znalazła się również bombonierka, aby choć odrobinę osłodzić farmaceutom ten ciężki czas. Prezenty powinny dotrzeć do farmaceutów do końca tego tygodnia.

- Od samego początku pandemii intensywnie pracujemy na rzecz poprawy komfortu zdrowotnego wielu milionów Polaków, dlatego każda forma pomocy, która trafia do aptek i chroni farmaceutów przed zakażeniem zasługuje na docenienie. To ważny gest solidarności, dziękujemy za wsparcie- komentuje - prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Akcja #aflofarmpostroniefarmaceuty to kolejna pomoc jakiej Aflofarm Farmacja Polska udziela służbom medycznym w Polsce. Wcześniej należąca do Aflofarmu Fundacja „My kochamy Pabianice” postanowiła wesprzeć Pabianickie Centrum Medyczne przekazując nowoczesny respirator do intensywnej opieki medycznej.