Rusza EmpowerPL - międzynarodowy program mentoringowy, który połączy młodych Polaków studiujących w kraju i całej Europie z szefami największych polskich firm, instytucji publicznych i naukowych. Prezes Aflofarmu, Jacek Furman, został jednym z mentorów w tegorocznej edycji programu.

W sobotę, 24 listopada, podczas uroczystego balu w Londynie, został otwarty nabór do międzynarodowego programu mentoringowego EmpowerPL. Do 24 grudnia młodzi Polacy, którzy studiują na uczelniach w całej Europie, mogą przesyłać swoje aplikacje korzystając ze strony www.empowerpl.com. Kandydaci będą wybierani przy uwzględnieniu trzech kryteriów: osiągnięć akademickich, doświadczenia zawodowego oraz aktywności społecznej. 100 najlepszych studentów zostanie przydzielonych do mentorów. 

Takie spotkania są okazją do porozmawiania o wyzwaniach, przed którymi stoją studenci, oraz poznania organizacji, którymi mentorzy kierują.

Rozmowa z mentorem to doskonała okazja, żeby zasięgnąć opinii osoby, która osiągnęła sukces i za którą stoi ogromne doświadczenie. Ja sam, podobnie jak dla wielu Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii, musiałem zdecydować, czy po studiach chcę wrócić do Polski i rozmowa z mentorem bardzo mi pomogła
- mówi Jakub Łabuń, absolwent ekonomii na Oxfordzie, który w ubiegłym roku uczestniczył w EmpowerPL.

Na co liczą młodzi ludzie myśląc o programie mentoringowym? 17 proc. studentów, których o opinie poprosiła Boston Consulting Group, uważa, że posiadanie mentora może znacząco zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu na polu profesjonalnym. 25 proc. studentów liczy na to, że mentor ocenił trafność ich decyzji zawodowych, a 23 proc. chciałoby, aby mentor pomógł im utrzymać koncentrację na ich planach profesjonalnych. Studenci liczą także na indywidualne rekomendacje odnośnie kariery oraz szansę na towarzyszenie mentorowi w ciągu dnia jego pracy po to, by mieć szansę zobaczyć z bliska pracę prezesa.

Prezes firmy Aflofarm Farmacja Polska, Jacek Furman, podejmie się opieki mentorskiej nad jednym z uczestników tegorocznej edycji programu. Podzieli się z nim swoimi menadżerskimi doświadczeniami i posłuży indywidualną poradą dotyczącą dalszego rozwoju kariery swojego podopiecznego. 

Spotkania mentorów z podopiecznymi zaplanowano na 2019 rok.