Polska firma farmaceutyczna będzie jednym z wystawców podczas największych targów przemysłu kosmetycznego w Europie. Stoisko Aflofarmu będzie można odwiedzić na polskim pawilonie narodowym, w sekcji „Perfumery&Cosmetics”.

Targi Cosmoprof Worldwide w Bolognii odbędą się w dniach 15-18 marca. To jedno z największych na świecie wydarzeń dla sektora kosmetycznego. Przestrzeń wystawowa Cosmoprof obejmuje całe centrum wystawowe BolognaFiere i jest dedykowana różnym sektorom branży kosmetycznej, m.in. perfumeria i kosmetyki, produkty naturalne, opakowania, maszyny, produkcja kontraktowa i surowce, kosmetyki i spa, włosy i paznokcie. W 2017 r. w targach wzięło udział prawie 450 firm i ponad 22 tysiące uczestników.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie mogło zabraknąć Aflofarmu. Choć firma specjalizuje się w produkcji leków (na receptę i bez recepty), to w jej portfolio ważne miejsce zajmują także kosmetyki. Według najnowszych danych firmy badawczej IQIVIA, Aflofarm zajmuje obecnie drugie miejsce w sprzedaży kosmetyków na rynku aptecznym w Polsce.

W tym roku naszym celem jest zaprezentowanie farmaceutycznej jakości naszych produktów kosmetycznych. Chcemy zaprezentować wszystkie wiodące marki kosmetyczne Aflofarmu, tj. Bioliq, Regenerum, DX2, RedBlocker, Medispirant, Iladian, Nivelium, Reprintic, oni.sh, Silcatil czy Vedimasan. Targi są dla nas okazją nie tylko do zaprezentowania naszych produktów i pozyskania nowych partnerów biznesowych, ale też do spotkania się z naszymi obecnymi klientami – również tymi, których pozyskaliśmy podczas ostatniej edycji wydarzenia, mówi Paweł Tomczak, Dyrektor ds. Rynków Zagranicznych w Aflofarm Farmacja Polska.

Stoisko Aflofarmu będzie można odwiedzić w pawilonie narodowym – hala 16, stand H20.

Więcej informacji na temat targów Cosmoprof można znaleźć pod adresem http://www.cosmoprof.com/