Aflofarm Farmacja Polska zajmuje 1. miejsce w Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa w kategorii firmy z przychodem powyżej 100 mln. zł w województwie łódzkim. To już druga edycja rankingu Forbesa i po raz drugi Aflofarm odbiera wyróżnienie.

W tym roku podczas uroczystości dyskutowano o tym, czy w Polsce opłaca się być firmą rodzinną oraz czy tacy przedsiębiorcy powinni być traktowani inaczej, niż pozostały sektor gospodarczy.

- Przede wszystkim dziękujemy naszej rodzinie. Dla nas rodzina to ponad tysiąc pracowników, którzy codziennie, razem z nami budują wartość Aflofarmu – powiedział członek zarządu Wojciech Furman odbierając nagrodę.

Przedsięwzięcie Forbesa ma na celu integrację środowisk firm rodzinnych oraz promowanie ich przedsiębiorczości. Jest to także szansa na wymianę doświadczeń pomiędzy właścicielami firm z różnych branż. Organizatorzy chcą promować te z nich, które kierują się jasnymi zasadami i uczciwością. Prezentują firmy, które cechują się wiarygodnością, rzetelnością i transparentnością. Ważnym kryterium jest również aktywność w zakresie wspierania rozwoju lokalnej społeczności, czyli tzw. akcji CSR.

Na podium, tuż obok Aflofarmu, znalazły się takie firmy, jak: TME sp. z o.o czy Ceramika Paradyż sp. z o.o.