Najwyższa dostępna na rynku dawka ibuprofenu 250 mg/5 mL w leku przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym* - Kidofen max właśnie dołączył do portfolio produktowego Aflofarmu.

Kidofen max to zawiesina doustna o truskawkowym smaku dostępna bez recepty do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia i osób dorosłych w gorączkach różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego). Lek jest również wskazany do stosowania w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym i umiarkowanym. Kidofen max można stosować przy bólach występujących np. w przebiegach zakażeń wirusowych, na skutek urazów narządów ruchu, bólach występujących na skutek urazów tkanek miękkich, bólach pooperacyjnych, bólach zębów, bólach po zabiegach stomatologicznych czy bólach występujących w czasie ząbkowania. Lek zawiera 250 mg ibuprofenu w 5 mL zawiesiny doustnej, dzięki czemu ilość spożywanego preparatu jest niewielka.  

Kidofen max jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnym do stosowania doraźnego. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 3 miesiąca życia lub o masie ciała poniżej 5 kg.    

*Zgodnie z danymi zawartymi w Rejestrze Produktów Leczniczych, stan na dn. 25.11.2021, Kidofen max zawiera największą zawartość ibuprofenu w 1 ml zawiesiny wśród leków w postaci zawiesiny doustnej dostępnych na rynku polskim.