Bravera Control to lek dostępny bez recepty w postaci aerozolu na skórę. Lek zawiera substancję czynną lidokainę, która wykazuje działanie miejscowo znieczulające, dzięki czemu zmniejsza wrażliwość penisa na dotyk i pozwala opóźnić ejakulację (wytrysk).

Przedwczesny wytrysk jest jednym z najczęstszych problemów życia seksualnego mężczyzn. Według szacunków dotyka on ok. 31% mężczyzn w wieku 18-59 lat (1). Właśnie dla nich powstał lek Bravera Control. To pierwszy i jedyny na rynku polskim lek (2) wskazany w leczeniu przedwczesnego wytrysku dostępny bez recepty. Produkt można nabyć zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych.

- Istnieje na rynku kilka preparatów dla mężczyzn stosowanych w leczeniu przedwczesnego wytrysku, jednak żaden z nich nie jest dostępny bez recepty – tłumaczy Jacek Furman Prezes Aflofarm Farmacja Polska. Tworząc leki zawsze staramy się oferować Pacjentom dodatkową korzyść. W przypadku leku Bravera Control przewagą produktu jest jego postać – wygodny w użyciu aerozol na skórę zapewnia dyskretny sposób użycia, a także ułatwia miejscową i dokładną aplikację leku – dodaje Furman.

Bravera Control posiada wygodną dla pacjenta postać aerozolu na skórę, zawierającego lidokainę – stosowaną w medycynie od lat substancję czynną. Działanie miejscowo znieczulające leku Bravera Control odpowiada za zmniejszenie wrażliwości penisa na dotyk, a tym samym opóźnienie ejakulacji. Dzięki wygodnej formie aplikacji, pacjent może dostosować ilość leku do swoich potrzeb.

Wydajne opakowanie leku wystarcza do nawet 30 użyć (zależnie od ilości doz, które jednorazowo stosuje pacjent). Każde naciśnięcie pompki rozpylającej dostarcza 0,085 ml roztworu (co odpowiada 81,98 mg aerozolu zawierającego 7,87 mg lidokainy). Zalecana dawka to 3 do 7 naciśnięć pompki wykonane w celu miejscowego pokrycia trzonu i prącia.

Więcej informacji o leku tutaj.[1] Hatzimouratidis, I.Eardley, F.Giuliano, I.Moncada, A.Salonia. Rekomendacje dotyczące zaburzeń seksualnych u mężczyzn: zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk. Postępy Andrologii Online, 2016.
[2] W odniesieniu do danych URPL na podstawie wyszukiwarki http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/stan na 28.04.2020 r.