Portfolio kosmetyków Aflofarmu powiększyło się o Elumaxin. Kosmetyk zawiera chlorheksydynę, która wspomaga ochronę przeciwpróchniczą oraz utrzymuje dziąsła w dobrej kondycji.

Elumaxin classic to nowy, specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej, który z końcem 2020 roku, dołączył do portfolio Aflofarmu. Chlorheksydyna zawarta w produkcie zabezpiecza szkliwo poprzez zmniejszenie odkładania się płytki nazębnej, która może być przyczyną min. nieświeżego oddechu. Elumaxin zapewnia uczucie świeżości i czystości na długo, co więcej, nie zawiera alkoholu – dzięki czemu jest optymalnym rozwiązaniem dla wrażliwych dziąseł i zębów.

Chlorheksydyna jest sprawdzonym składnikiem płynów do płukania, który wykazuje silne działanie antybakteryjne , działa nawet do 12 godzin oraz co istotne - nie wchłania się do przewodu pokarmowego.

Chlorheksydyna jest polecana osobom z szynami chirurgicznymi, leczonych ortodontycznie, z implantami i uzupełnieniem protetycznym, dlatego Elumaxin classic jest szczególnie rekomendowany osobom zarówno przed jak i po zabiegach stomatologicznych, po to, by złagodzić powstałe podrażnienia lub zaczerwienienia dziąseł.

Opakowanie Elumaxinu zawiera 220 ml płynu oraz jest wyposażone w wygodną miarkę do dozowania produktu. Dostępny w miętowym smaku.