Wraz z początkiem kwietnia, firma Aflofarm Farmacja Polska stała się oficjalnym członkiem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej - najstarszej i największej w Polsce organizacji zrzeszającej pracodawców i przedsiębiorców. Razem, działać będą na rzecz wspólnych interesów środowiska biznesu oraz wsparcia inicjatyw zmierzających do wzmocnienia roli polskich pracodawców.

Aflofarm to polska firma rodzinna o zasięgu międzynarodowym, działająca w sektorze ochrony zdrowia już od ponad 35 lat. Przedsiębiorstwo jest liderem w segmencie leków bez recepty, z takimi wiodącymi markami jak: Herbapect, Neosine, Desmoxan, czy Lipomal.

W trosce o zdrowie Pacjentów, Aflofarm wdraża innowacyjne rozwiązania farmaceutyczne - bazując na badaniach, a przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z człowiekiem, stara się natychmiast odpowiadać na potrzeby konsumentów. W wyniku czego, w swoim portfolio posiada ponad 500 produktów.

Po stronie zdrowia

Przy całej skali działania, Aflofarm nie zapomina o tych najbardziej potrzebujących. Jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się również w projekty pomocowe, m.in. w ramach dwóch fundacji: Fundacji Aflofarm – działającej na skalę ogólnopolską oraz Fundacji „My Kochamy Pabianice” – działającej lokalnie w regionie pabianickim.
Te i pozostałe działania firmy na rzecz poprawy życia, zdrowia i bezpieczeństwa lekowego pacjentów, ugruntowały wysoką pozycję Aflofarmu w polskiej gospodarce. Mimo dynamicznie zmieniającej się branży farmaceutycznej, przedsiębiorstwo sukcesywnie dopasowuje do rynku swoją strategię działania, a dzięki trafnym decyzjom, stale rozwija się w zakresie zatrudnienia, portfolio oraz struktur firmy na rynkach zagranicznych.

Partnerstwo dla biznesu

Dołączenie Aflofarmu do zaszczytnego grona firm członkowskich Pracodawców RP ma na celu aktywne współdziałanie obu stron na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Partnerstwo to ma również stanowić inspirację do tworzenia przyjaznego środowiska biznesu, jak również wzmocnienia roli polskich pracodawców i przedsiębiorców.

Chcemy, aby to połączenie niosło ze sobą możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń oraz inicjowania działań na rzecz ograniczenia barier stojących przed polską przedsiębiorczością. Dzięki tej współpracy, Pracodawcy RP zyskają silnego partnera z dużym know-how w zakresie prowadzenia działalności oraz rozwoju biznesu nie tylko na rynku rodzimym – mówi Jacek Furman, Prezes Aflofarm Farmacja Polska. Jestem przekonany, że obecność naszej firmy w szeregach Pracodawców RP przyniesie wiele dobrego obu stronom – dodaje.

Ważny rok w historii firmy

Decyzja o przyłączeniu się do grona Pracodawców RP zbiega się w czasie ze znaczącym dla przedsiębiorstwa jubileuszem - właśnie w tym roku Aflofarm odchodzi swoje 35-lecie.

Historia rozpoczęta w 1989 roku przez Pana Andrzeja Furmana ma dziś swoją kontynuację w czterech zakładach produkcyjnych, akwizycjach spółek sportowych, ponad 1700 pracownikach, wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, czy też rozbudowie struktur Aflofarmu poza granicami kraju.