Firma Aflofarm Farmacja Polska otrzymała nominację do Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego. W kategorii innowacyjność nominowany został Desmoxan – lek zawierający cytyzynę, stosowany w leczeniu uzależnienia od tytoniu. Gala odbyła się 15 czerwca na Zamku Królewskim w Łęczycy.

Podczas gali nominację odebrał pan Andrzej Furman, założyciel Aflofarmu.

Jako firma farmaceutyczna jesteśmy szczególnie dumni z Desmoxanu, przede wszystkim z powodu niezwykłej roli społecznej, jaką nasz lek odegrał w dziedzinie walki z nikotynizmem w Polsce. Po wprowadzeniu na rynek Desmoxanu, cytyzyna stała się jednym z głównych elementów walki z nikotynizmem w Polsce, a kampania reklamowa produktu spowodowała zdecydowany wzrost spożycia cytyzyny w naszym kraju. Według publikacji naukowych była głównym powodem, dla którego w latach 2013 – 2014 palenie rzuciło 500,000 ludzi”, mówi Andrzej Furman.

W tym roku Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego była przyznawana już po raz piętnasty. W konkursie zostały wyróżnione firmy, które przyczyniły się do rozwoju i unowocześnienia gospodarki województwa łódzkiego.

Zgłoszenia oceniała kapituła składająca się z przedstawicieli świata nauki, organizacji gospodarczych i społecznych, szefowie instytucji publicznych i mediów. Nagroda ma charakter honorowy, a konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wysokim prestiżem wśród przedsiębiorców regionu łódzkiego.

Desmoxan to lek zawierający substancję czynną – cytyzynę, której działanie jest zbliżone do nikotyny. Cytyzyna stopniowo wypiera nikotynę z organizmu. Dzięki temu zmniejsza się uzależnienie od nikotyny i możliwe jest odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów abstynencji (głodu nikotynowego).