Aflofarm Farmacja Polska kontynuuje pomoc humanitarną na rzecz Ukrainy. Pabianicka firma właśnie przekazała kolejne wsparcie o wartości blisko 2 mln zł. Aktywna pomoc finansowa i produktowa przedsiębiorstwa od początku wojny przekroczyła już pulę 6 mln 500 tys. zł!

Wychodząc naprzeciw bieżącym potrzebom osób dotkniętych kryzysem wojennym w Ukrainie, Aflofarm zorganizował kolejną akcją pomocową. Tym razem rodzinna firma z Pabianic przekazała darowiznę produktów, których łączna wartość wynosi blisko 2 mln zł. Przy wsparciu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do Ukrainy dotrą dzięki temu niezbędne kosmetyki oraz wyroby medyczne. Z magazynów Aflofarmu wyjechała w ten sposób kolejna partia ponad 120 tys. sztuk produktów. 

Nie chcemy pozostawać obojętni na los nieustannie walczącej Ukrainy. Tam ciągle trwa wojna, a potrzeby osób poszkodowanych działaniami zbrojnymi niestety nie maleją. Ochrona zdrowia jest dla nas wartością najcenniejszą, dlatego też po raz kolejny zdecydowaliśmy się na przekazanie pomocy – mówi Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Producent leków i dermokosmetyków w pomoc humanitarną na rzecz Ukrainy angażuje się od samego początku konfliktu. Zarówno środki finansowe, jak i darowizny produktowe przekazane przez Aflofarm do tej pory to już ponad 6,5 mln zł. Wsparcie humanitarne Aflofarmu prowadzone jest zarówno w Ukrainie, jak i na terenie Polski, a pomoc finansowa i darowizny produktowe to nie jedyne formy okazywanej solidarności z Ukrainą. Uciekający przed wojną członkowie rodzin pracowników mogli liczyć na wsparcie Aflofarmu w znalezieniu miejsca pobytu bądź relokacji. Inną formą wsparcia było przygotowanie nowych miejsc pracy dla uchodźców z Ukrainy. Oprócz tego firma zaproponowała też dodatkowe darowizny w wysokości 2 tys. zł dla każdego z ukraińskich pracowników, by mogli je przesłać swoim bliskim lub wykorzystać na potrzeby sprowadzenia rodzin do Polski. Firma zapewniała wtedy dodatkową pomoc psychologiczną wszystkim potrzebującym pracownikom – szczególnie tym, dla których ówczesne wydarzenia stanowiły osobistą tragedię.

W ubiegłym roku przy Aflofarmie funkcjonował także tymczasowy magazyn dedykowany wewnętrznej zbiórce darów tworzonej i koordynowanej przez pracowników. Ponadto, pabianicki producent leków nadal utrzymuje solidarną decyzję z ubiegłego roku o zamrożeniu współpracy z Rosją.

Dotychczasowa, aktywna postawa pomocowa przedsiębiorstwa na rzecz walczącej Ukrainy została dostrzeżona przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, za co Aflofarm otrzymał nagrodę specjalną „Wektor Serca 2022”. Statuetka przyznana została za szczególny wkład firmy w działania humanitarne za wschodnią granicą, będący godnym naśladowania kierunkiem postępowania w biznesie.