Po raz kolejny zostaliśmy ujęci w zestawieniu „Wprost” dla największych firm z polskim kapitałem, które mimo kryzysów, m.in. wojennego i gospodarczego, nie zahamowały swojego rozwoju. W tym samym czasie Aflofarm zdobył także tytuł Geparda Biznesu 2022 w kategorii branża farmaceutyczna – wyróżnienie przyznano w oparciu o wzrost dynamiki przychodów i zysku netto firmy.

W ciągu ponad trzydziestu lat działalności, Aflofarm rozwinął się do pozycji czołowego producenta sektora farmaceutycznego. Podejmowane przedsięwzięcia biznesowe firmy w sposób znaczący wpływają na funkcjonowanie i wzrost polskiej gospodarki, czego dowodem jest, m.in. wyróżnienie w rankingu magazynu „Wprost” – 200 Największych Polskich Firm 2023.

To już kolejny raz, kiedy Aflofarm zakwalifikowano do grona 200 największych przedsiębiorstw z polskim kapitałem. Najistotniejszym wnioskiem wynikającym z analizy IX edycji zestawienia jest fakt, że ani konsekwencje pandemii, ani wybuch wojny w Ukrainie nie zatrzymały polskich firm w rozwoju. W historii omawianego rankingu nie było jeszcze tak dobrze – 200 największych organizacji kontrolowanych przez polskiego właściciela osiągnęło roczne przychody na poziomie 1,3 biliona złotych. To aż o 300 miliardów więcej, niż przed rokiem, który również zaliczany był do rekordowych wyników.  

Aflofarm Gepardem Biznesu

Obecność w rankingu „Wprost” to nie jedyne wyróżnienie, które w ostatnim czasie otrzymaliśmy. Firma zdobyła również tytuł Geparda Biznesu 2022, który przyznawany jest przez Instytut Europejskiego Biznesu. Na podstawie przeprowadzonej przez placówkę analizy wartości rynkowej, Aflofarm nagrodzony został w kategorii „Produkcja leków”.

Cieszymy się, że nasze działania są zauważane i doceniane na tak wielu obszarach funkcjonowania firmy, którą budujemy już czwartą dekadę. Wyróżnienia dla Aflofarmu udowadniają, że biznes rodzinny jest czymś więcej, niż zwykłą formą prowadzenia działalności. Stanowi potencjał wspierający jakość życia kolejnych pokoleń– mówi Jacek Furman, Prezes Aflofarm Farmacja Polska.

Doceniani na wielu polach

Od początku 2023 roku na konto Aflofarmu trafiło kilka wyróżnień stanowiących uhonorowanie ponad 34-letniej działalności w zakresie farmacji, profilaktyki, ochrony zdrowia i życia Polaków. To rok, w którym trzeci raz z rzędu Aflofarm zdobył najwyższe, 1. miejsce w Rankingu Firm Rodzinnych Forbesa w kategorii firmy z przychodem powyżej 100 milionów złotych z województwa łódzkiego. Po raz kolejny zostaliśmy również docenieni w prestiżowym rankingu Poland's Best Employers, co udowadnia, że siłą naszej organizacji jest przede wszystkim stabilność zatrudnienia oraz jej atrakcyjność na rynku pracy.

Szczególnie dla nas istotna jest jednak statuetka wręczona przez Pracodawców RP „Wektor Serca 2022”, stanowiąca wyraz uznania wobec szeregu działań humanitarnych, które Aflofarm podejmował, ale i do dziś podejmuje w ramach wsparcia potrzebujących, dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie.