Oxygenetic, marka dermokosmetyków obecna w portfolio Aflofarmu, doceniona została w prestiżowym konkursie branży beauty – Love Cosmetics Awards 2023. Nagrodą główną uhonorowano aż trzy linie produktowe: Energyze, Relift i Acid Peel. Dodatkowe wyróżnienie w konkursie przyznano również kosmetykom Artishoq, stworzonym do pielęgnacji włosów.

Love Cosmetics Awards 2023 to konkurs, który już po raz 6. nagrodził najlepsze produkty, ale i cały dynamicznie rozwijający się rynek kosmetyczny w Polsce. W tegorocznym zestawieniu prezentowane jest całe spektrum przetestowanych nowości rynkowych oraz produktów wpisujących się w najważniejsze trendy branży beauty. Zgłoszenia konkursowe zostały ocenione przez zespół jury składający się z ekspertów w swoich dziedzinach – rynku, marki, nauki, jakości, social mediów i komunikacji, zaś same produkty sprawdzono przede wszystkim pod kątem cech najistotniejszych z perspektywy konsumenta. Pod uwagę brane były m.in. skład produktu, wizerunek marki, wygląd opakowania, komunikacja czy relacje z konsumentami.

Nagroda za nowatorskie podejście Jednym ze zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Love Cosmetics Awards został Aflofarm, który w uznaniu za stworzenie najbardziej efektywnego na rynku sposobu dotlenienia cery, doceniono za wdrożenie linii dermokosmetyków marki Oxygenetic. Główną nagrodę przyznano nam w kategorii „#BREAKTHROUGHIDEA”, która każdego roku skierowana jest do promotorów najbardziej postępowych wdrożeń z branży kosmetycznej. Innowacje to dla nas poszukiwanie rozwiązań, które nie są dostępne na rynku, a które mogą znacząco wpłynąć na jakość produktów oraz komfort konsumentów podczas ich użytkowania. Robimy więc wszystko, by oferowane przez nas wyroby były nie tylko skuteczne i  bezpieczne, lecz również innowacyjne, np. pod względem postaci, czy połączenia zawartych w nich składników. Przyznane wyróżnienie potwierdza tylko słuszność podejmowanych przez nas działań – mówi Jacek Furman, Prezes Aflofarm Farmacja Polska.  Produkty przełomowe Oxygenetic to aż trzy linie dermokosmetyków – Energyze, Relift i Acid Peel. Oxygenetic Energyze to energetyzująco-dotleniająca linia dermokosmetyków skierowana do kobiet pragnących zachować mocno nawilżoną, zregenerowaną i promienną skórę. Oxygenetic Relift to odmładzająco-dotleniająca linia dermokosmetyków stworzona z myślą o skórze dojrzałej, wymagającej rewitalizacji, uelastycznienia i wygładzenia. Oxygenetic Acid Peel to linia specjalistycznych peelingów kwasowych, które regulują odnowę komórkową skóry i usuwają martwy naskórek. Dzięki temu składniki aktywne przenikają głębiej, pozostawiając skórę gładką i promienną. Produkty stworzono w oparciu o rewolucyjną technologię, polegającą na połączeniu składników działających na trzech, wzajemnie uzupełniających się płaszczyznach. Kompleks minerałów dotlenia komórki poprzez stymulację metabolizmu komórkowego, synbiotyk chroni komórki, odbudowując mikrobiom skóry, a witaminy C i A dostarczają jej niezbędnych składników odżywczych, ponieważ tylko prawidłowo przygotowana skóra może dobrze wchłaniać składniki czynne. Wyróżnienie dla Artishoq Nagroda główna dla marki Oxygenetic to nie jedyne wyróżnienie, które otrzymaliśmy w ramach konkursu Love Cosmetics Awards 2023. Jury plebiscytu doceniło także inny brand Aflofarmu – serię produktów do pielęgnacji włosów Artishoq. Kosmetyki, stworzone we współpracy z wybitną artystką i stylistką włosów Jagą Hupało, wyróżniono w kategorii „#GLAMOROUS HAIR”. Artishoq to produkty do kompleksowej pielęgnacji, stworzone dla kobiet, które chcą w domowym zaciszu zastosować profesjonalne kosmetyki do włosów. Podstawą Artishoq jest wyciąg z karczocha o silnych właściwościach wzmacniających i ochronnych, z pomocą którego włosy stają się bardziej wytrzymałe, błyszczące i zdyscyplinowane. Zrozumienie potrzeb kobiet było naszym priorytetem w kreowaniu marki, dlatego dzięki przewadze naturalnych składników, stworzyliśmy produkty o wysokiej jakości i skuteczności działania.