Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, niemal co trzeci (28 proc.) dorosły mieszkaniec Polski zadeklarował, że podczas pandemii przybył na wadze. Jeśli problem ten dotyczy również ciebie i nie wiesz, jak poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami, weź udział w spotkaniu z wybitnym lekarzem i dietetykiem - Dariuszem Włodarkiem.

Trwająca ponad rok pandemia coraz bardziej wpływa na zdrowie oraz kondycję fizyczną Polaków. Stres, spadek aktywności fizycznej spowodowany obostrzeniami, podjadanie „z nudów” czy też wprowadzanie pracy zdalnej ograniczającej codzienny ruch to tylko nieliczne z czynników, które każdego dnia przyczyniają się do odkładania nadprogramowych kilogramów masy ciała.

Wraz z początkiem pandemii tempo tycia Polaków było znacznie większe niż teraz, co pokazują badania przeprowadzone w okresie od 25 marca do 19 kwietnia 2020 roku przez Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW. Wyniki wskazują, że wówczas podczas izolacji każdy Polak przytył średnio 2 kg, z czego wynika, iż średnie tempo tycia wynosiło ok. 0,5 kg na tydzień!

Aktualnie, większość z nas dostosowała się już do nowych zasad i ograniczeń, a po ponad roku od pandemii, jesteśmy bardziej świadomi zagrożeń zdrowotnych wynikających z nieodpowiedniego, poniekąd wymuszonego trybu życia. Mimo to, niemal 1/3 Polaków w dalszym ciągu nie radzi sobie z brakiem motywacji i nadmiarem kilogramów.

Aby pomóc wszystkim tym, którzy właśnie teraz, w dobie pandemii, nie wiedzą jak walczyć z pojawiającą się nadwagą oraz jakie zmiany żywieniowe wprowadzić, zapraszamy na live z wybitnym specjalistą - dr hab. prof. SGGW, lekarzem i dietetykiem, Dariuszem Włodarkiem.

Startujemy w najbliższy czwartek (15 kwietnia) o godz. 19.00! Podczas spotkania możliwe będzie zadawanie pytań zarówno na czacie, jak i w komentarzach pod wydarzeniem.
Link do wydarzenia

Organizatorami akcji są marka Examedin Fast oraz Fundacja Najsłodsi. Partnerem relacji Facebook Live jest Aflofarm.