Portfolio produktowe Aflofarmu zostaje rozszerzone o dwa leki OTC – Dezaftan med, aerozol do stosowania w jamie ustnej oraz Dezaftan med, tabletki do ssania.

Dezaftan med to lek OTC dostępny w dwóch postaciach farmaceutycznych – aerozolu do stosowania w jamie ustnej oraz tabletek do ssania. Dezaftan med to produkty antyseptyczne i miejscowo znieczulające wskazane są do stosowania w stanach zapalnych jamy ustnej, zapaleniu dziąseł oraz zakażeniach i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej (afty, pleśniawki), w tym wynikających z urazów wywołanych przez aparaty ortodontyczne i protezy dentystyczne. Leki wykazują działanie bakteriobójcze*, przeciwgrzybicze** oraz aktywność przeciwwirusową***.
Produkty Dezaftan med można stosować u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Dezaftan med, aerozol do stosowania w jamie ustnej - dostępny jest w opakowaniu o wielkości 30 ml. 1 ml aerozolu zawiera: 2,9 mg cetylopirydyniowego chlorku, 1,96 mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego i 25,6 mg cynku glukonianu (co odpowiada 3,7 mg jonom cynku). Więcej o leku tutaj.

Dezaftan med, tabletki do ssania - dostępne są w opakowaniu zawierającym 20 tabletek. Każda tabletka zawiera 1,5 mg cetylopirydyniowego chlorku, 1,0 mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego i 17,42 mg cynku glukonianu (co odpowiada 2,5 mg jonów cynku). Więcej o leku tutaj.

*Bakteriobójczo wobec bakterii Gram-ujemnych, Gram-dodatnich.
**Candida albicans.
*** Cynk wykazuje aktywność przeciwwirusową, warunkuje prawidłową czynność układu immunologicznego.