Aflofarm Farmacja Polska wprowadza na rynek Inventum Max - lek OTC o podwójnej dawce syldenafilu (50 mg) w jednej tabletce.

Produkt leczniczy Inventum Max tabletki do rozgryzania i żucia wskazany jest do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Inventum Max zawiera podwójną dawkę syldenafilu w 1 tabletce (50 mg), której skuteczność w leczeniu zaburzeń erekcji potwierdzają badania.

Niewątpliwą zaletą działania syldenafilu jest kontrola nad wzwodem – by doszło do erekcji niezbędne jest podniecenie i stymulacja seksualna, nie dochodzi więc do wstydliwego wzwodu w momencie, w którym jest niechciany.

Zaburzenia erekcji należą do najczęstszych zaburzeń seksualnych występujących u mężczyzn. Mogą być związane z wiekiem oraz wywołane przyjmowanymi lekami i/lub występowaniem chorób układu krążenia, miażdżycy, cukrzycy, chorób neurologicznych, a także nadużywaniem alkoholu i paleniem papierosów. Następstwami zaburzeń erekcji jest nie tylko niespełnione życie seksualne, które w rezultacie może doprowadzić do osłabienia relacji i utraty bliskości w związku, lecz schorzenie to wpływa również na problemy emocjonalne w tym lęki i obniżoną samoocenę. Może być również przyczyną problemów z zapłodnieniem i zajściem w ciążę przez partnerkę.

Zaburzenia erekcji są ciągle tabu

Mimo iż zaburzenia erekcji są powszechną dolegliwością – temat ten wciąż jest wstydliwy i niechętnie konsultowany przez mężczyzn z lekarzem. W poszukiwaniu pomocy, mężczyźni często szukają informacji w Internecie, decydując się na zakup leków na erekcję poza apteką, narażając się na oszustwo i nieuczciwe praktyki stosowane przez wytwórców fałszywych preparatów na erekcję.

- Badanie przeprowadzone przez Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej , dotyczące oceny populacji mężczyzn z zaburzeniami erekcji wykazuje, że część pacjentów, którym przepisano leczenie farmakologiczne przyznało, że zaopatruje się w leki nie w aptece, ale z nielegalnych źródeł – komentuje Filip Beck odpowiedzialny za produkt. 19% mężczyzn potwierdziło, że zdarzało się im kupować leki w sexshopie, na bazarze, za pośrednictwem Internetu bądź ogłoszeń. A przecież żadne z tych źródeł nie gwarantuje ich bezpieczeństwa i autentyczności – dodaje.

W każdym opakowaniu leku Inventum Max, znajduje się TEST diagnostyczny, który pacjent powinien wypełnić przed przyjęciem leku.

Więcej informacji na stronie www.inventummax.pl.