Czy koń może reklamować lek na erekcję? Aflofarm swoją nową kampanią udowadnia, że może! 20 czerwca swoją premierę miał pierwszy z cyklu spot reklamowy leku na erekcję Inventum Max. Kampania z przymrużeniem oka traktuje o zagadnieniu zaburzeń erekcji, które jest powszechnym problemem wśród mężczyzn.

Odejście od standardowo przyjętego schematu reklamy leku na zaburzenia erekcji, zupełnie nowa linia komunikacyjna, a ponadto nietypowy akcent humorystyczny w postaci mówiącego konia – tak przedstawia się pokrótce kampania reklamowa Inventum Max. Szeroko zakrojone działania obejmujące media digitalowe, telewizję ruszyły w drugiej połowie czerwca 2021, w dalszej perspektywie planowane są także działania outdoorowe.

Kliknij, aby zobaczyć reklamę!

Skąd koń wie, czym jest końska dawka leku na erekcję?

„Końska dawka leku na erekcję” – to jedno z haseł pojawiających się w kampanii, której najbardziej charakterystycznym elementem jest dołączający do rozmowy koń, który doskonale orientuje się w poruszanej tematyce. Zwierzę ze względu na bogatą symbolikę – m.in. triumfu, zmysłowości i płodności nawiązuje do męskiej siły i sprawności seksualnej.

- Koncept kampanii Inventum Max oparliśmy o zamysł odmienny od tych najczęściej spotykanych w przypadku produktów podnoszących jakość życia seksualnego. Ograniczając sceny obrazujące intymne damsko-męskie relacje, postawiliśmy na pełną luzu rozmowę, której aktywnym uczestnikiem jest koń. Takim zabiegiem chcemy wprowadzić temat zaburzeń erekcji do sfery problemów, o których warto rozmawiać z większym dystansem i swobodą – mówi Filip Beck, Senior Brand Manager w Aflofarm Farmacja Polska, odpowiedzialny za produkt.

Pierwsza z kreacji trwa 30 sekund, od 20 czerwca jest emitowana w najważniejszych stacjach telewizyjnych. Wkrótce pojawi się także druga reklama w ramach tego cyklu. Zarówno za kreację, jak i wykonanie odpowiada Aflofarm Farmacja Polska, zaś za planowanie i zakup powierzchni reklamowej jest odpowiedzialny Dom Mediowy Starcom.

- Czujemy się zobowiązani także podkreślić, że podczas nagrań reklam nie ucierpiało żadne zwierzę. Koń zaangażowany w reklamę był niezwykle dumny ze swojej roli. Niestety ze względu na RODO nie możemy wspominać o jego imieniu… To oczywiście żart! Jednak faktycznie wolelibyśmy nie zdradzać jego danych z obawy o podkupienie go przez konkurencję – podsumowuje Filip Beck, Aflofarm Farmacja Polska.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Przed przyjęciem Inventum Max pacjent powinien upewnić się czy lek jest przeznaczony dla niego. W tym celu powinien wypełnić Test diagnostyczny stanowiący element ulotki.

Inventum Max, 50 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Każda tabletka zawiera 50 mg syldenafilu tworzącego się in situ z 70,24 mg cytrynianu syldenafilu. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: aspartam, laktoza jednowodna, sód, potas. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP) nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. Non-arteritic anterior ischaemic optic neuropathy, NAION) niezależnie od tego, czy miało to związek, czy nie miało związku z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, niedociśnieniem (ciśnienie krwi < 90/50 mmHg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak barwnikowe zwyrodnienie siatkówki (retinitis pigmentosa) (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice