Aflofarm, polska firma farmaceutyczna i producent leków, przekazał na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi produkty o łącznej wartości blisko 75 tys. zł.

Aflofarm od wielu lat angażuje się w działania mające na celu profilaktykę zdrowotną i edukację społeczeństwa, w tym w zakresie oddawania krwi. W szeregach firmy jest kilku zasłużonych  krwiodawców. Założyciel firmy - Andrzej Furman - osobiście wspiera inicjatywy krwiodawcze. W 2017 r. otrzymał on Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża I stopnia. Jest to najwyższe odznaczenie PCK, które w 1927 roku ustanowił Prezydent RP Ignacy Mościcki. Nagroda została przyznana za wieloletnie, bezinteresowne wspieranie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Pracownicy firmy co roku angażują się też w akcję Motoserce, organizowaną przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Firma wspólnie z RCKiK realizuje też własne zbiórki krwi.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest jednym z najcenniejszych leków, dlatego warto robić wszystko, aby wspierać krwiodawców. Nasza pomoc trafi w najlepsze możliwe ręce – do osób, które nie wahają się podzielić z innymi swoim własnym zdrowiem. Mamy nadzieję, że nasze produkty będą dla nich wartościowym upominkiem - mówi Tomasz Furman, członek zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

W ramach współpracy Aflofarm przekazał krwiodawcom produkty z linii Solevitum D3 oraz Vitotal, które pozwolą krwiodawcom uzupełnić potrzebne witaminy i minerały bezpośrednio po oddaniu krwi.