Firma Aflofarm Farmacja Polska za pośrednictwem fundacji „My Kochamy Pabianice” założonej z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów przekazała na rzecz Pabianickiego Centrum Rehabilitacji działającego w ramach Pabianickiego Centrum Medycznego (PCM) specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Ich łączna wartość to prawie 140 tys. złotych. Firma od wielu lat aktywnie wspiera m.in. działające w regionie placówki medyczne.

Przekazanie łóżek PCM było kontynuacją akcji charytatywnej rozpoczętej podczas współorganizowanego przez Fundację w styczniu tego roku Senatorskiego Balu Charytatywnego, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz Pabianickiego Centrum Rehabilitacji. Udało się wówczas uzbierać około 50 tys. złotych. Aflofarm zdecydował się uzupełnić brakującą sumę i przekazał fundacji „My Kochamy Pabianice” środki finansowe na zakup sprzętu niezbędnego do codziennej rehabilitacji pacjentów.

- Cenimy sobie pracę specjalistów zatrudnionych w szpitalu Pabianickiego Centrum Medycznego i od ponad 20 lat udzielamy placówce wsparcia. Chcielibyśmy, by mogli pracować w jak najlepszych warunkach, co przełoży się bezpośrednio na komfort pacjentów, na czym bardzo nam zależy. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się przekazać Pabianickiemu Centrum Rehabilitacji 58 nowych, specjalistycznych łóżek, dokładając się do sumy zebranej podczas styczniowego balu  Andrzej Furman, Prezes Zarządu Fundacji „My Kochamy Pabianice”.

- Pacjenci przebywają na naszym oddziale długo, średnio od trzech tygodni nawet do czterech miesięcy. Dlatego łóżka są z naszej perspektywy niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Nowe łóżka można regulować i ustawiać w pozycji, która umożliwia łatwą pielęgnację pacjentów. Z jednej strony ułatwia to pracę naszemu personelowi, z drugiej pozwala podnieść komfort pacjentów. Wymienione zostały także materace, które były już zużyte, oraz szafki dla pacjentów. Sam oddział został wyremontowany. To dla nas duża zmiana  dr n. med. Marek Kiljański, Kierownik Pabianickiego Centrum Rehabilitacji.

Po raz pierwszy firma Aflofarm udzieliła Pabianickiemu Centrum Medycznemu wsparcia ponad 20 lat temu. W ubiegłym roku wyposażyła m.in. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, użyczając mu bezpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości około 600 tys. złotych czy Oddział Urologiczny, przekazując środki na zakup lasera holmowego.

Fundacja "My Kochamy Pabianice" została założona z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów, założycieli firmy Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. w listopadzie 2011 r. Jej misją jest służba i pomoc w realizacji oczekiwań mieszkańców miasta. Fundacja realizuje projekty, których celem jest pomoc w organizacji imprez kulturalnych i sportowych, ochrona zabytków i pielęgnowanie zieleni w miejscach publicznych. Od początku działalności, fundacja zrealizowała prawie 100 projektów, aktywnie przyczyniając się do rozwoju Pabianic.

Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć pod adresem: mykochamypabianice.pl.