Z okazji corocznych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, 4 listopada odbyła się wirtualna debata pt. „Pielęgniarka liderem edukacji terapeutycznej w cukrzycy”. Jednym z partnerów wydarzenia był Aflofarm Farmacja Polska wraz ze swoim innowacyjnym glukometrem Examedin®. 

Podczas wydarzenia organizowanego przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, poruszana była problematyka związana z cukrzycą, a także niepokojącymi danymi mówiącymi o coraz większej liczbie Pacjentów dotkniętych chorobą. W 2019 r. w Polsce na cukrzycę chorowały prawie 3 mln obywateli, liczba ta wzrasta z roku na rok. Główny temat debaty skupił się więc wokół wsparcia osób z cukrzycą, profilaktyki, a także dostępu Pacjentów do nowoczesnych terapii - zwłaszcza teraz, w dobie pandemii koronawirusa.

Wśród prelegentów znaleźli się specjaliści oraz lekarze z dziedziny diabetologii, przedstawiciele pielęgniarek i pacjentów, a także goście specjalni, którzy od lat zmagają się z różnymi typami cukrzycy.

Jednym z partnerów wydarzenia był Aflofarm wraz ze swoją innowacyjną marką Examedin®, wspierającą Pacjentów chorych na cukrzycę. To nowoczesny system do monitorowania stężenia glukozy we krwi, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w możliwość dodatkowego oznaczania: temperatury, zażycia leków oraz wysiłku fizycznego.

- Oznaczanie dodatkowych czynników jest bardzo ważne zarówno dla lekarza diabetologa, jak i samego pacjenta. Dzięki tym oznaczeniom możemy uniknąć interferencji z różnymi substancjami, ale przede wszystkim wyeliminować możliwość błędnych wyników – tłumaczy Tomasz Wilanowski, szef działu diabetologii w Aflofarmie.

W ramach marki powstały dwa systemy do monitorowania stężenia glukozy we krwi, oba zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowników i najwyższej precyzji pomiaru. System podstawowy Examedin® Fast pozwala na stworzenie bazy wyników i raportów oraz ich transfer z glukometru na komputer poprzez kabel USB. Bardziej zaawansowana wersja, Examedin® FAST PRO, łączy się bezprzewodowo z aplikacją mobilną, co pozwala na bieżące przesyłanie i zapisywanie wyników, tworzących dzienniczek samokontroli dostępny w telefonie.

Więcej o glukometrach, ale też pozostałych produktach z rodziny Examedin® na: www.examedin.com.