“Możliwość wykonania obowiązków służbowych z rezerwą w baku na koniec dnia jest niezwykle ważna, a postawienie sobie jasnych celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji jest tak samo ważne w codziennej pracy jak i w trakcie zawodów sportowych. Praca przedstawiciela handlowego to ciągła adrenalina.”
Na czym polega trening kettlebell?
Kettlebells zostały wynalezione w Rosji w XVIII wieku. Były wykorzystywane do treningu wojskowego, między innymi w radzieckiej armii. Od lat 40. stanowią narzędzie przeznaczone do ćwiczeń w sportach siłowych. Ćwicząc z kettlebells zwiększymy siłę, poprawimy swoją wytrzymałość, koordynację ruchową i dodatkowo pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Treningi kettlebell są podzielone na dwie podstawowe grupy: balistyczne i siłowe. Trening balistyczny skupia się na wymachach odważnikami (balistyka) oraz podnoszeniu ich w tradycyjny sposób (siłowe). Najczęściej polega na wykonywaniu kilkuminutowych serii, w których wielokrotnie powtarza się ten sam ruch. Kiedy wykonujesz wymach (swing) odważnikiem kettlebell, każda część twojego ciała jest zaangażowana w każde powtórzenie. Twoje ciało cały czas coś robi, albo generuje siłę (wymach), redukuje siłę (opad między nogi) lub przekłada obciążenie (przejście z wymachu zza bioder do następnego powtórzenia)

Dlaczego wybrałeś akurat taką dyscyplinę sportu?
Kettlebells mają dużą przewagę nad innymi formami treningu siłowego nie tylko z racji szybszych efektów ćwiczeń, ale także z powodu ich praktyczności i prostoty wykonywanych ruchów. Każdemu z nas zależy na takiej metodzie treningu, która byłaby tania, prosta, skuteczna i wszechstronnie wzmacniała całe ciało. Kettlebells takie właśnie są! Szeroki wachlarz możliwości treningowych, dobre efekty ćwiczeń i brak rutyny - to najlepsza reklama tego sportu.


Czy trening w jakiś sposób pomaga Ci w codziennej pracy?
Oczywiście, dla większości ludzi zdolność ruchowa jest najważniejszym czynnikiem w ich „codziennym” życiu. Możliwość wykonania obowiązków służbowych z rezerwą w baku na koniec dnia jest niezwykle ważna, a postawienie sobie jasnych celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji jest tak samo ważne w codziennej pracy jak i w trakcie zawodów sportowych. Praca przedstawiciela handlowego to ciągła adrenalina. Dla wielu handlowców smak ryzyka i chęć do rywalizacji to chleb powszedni, a satysfakcja po wyjściu z apteki jest tym większa im negocjacje z klientem były trudniejsze. Sukces w sprzedaży, zwycięstwo i podium oraz profity jakie z tego tyłu płyną – finansowe, uznaniowe, pozafinansowe – są największymi pozytywami jakich może oczekiwać każdy handlowiec.

Jesteś przedstawicielem handlowym. Jak wygląda Twój typowy dzień pracy?
Typowe w naszej pracy jest tylko to, że pracując jeździmy do aptek. Każdy dzień, każda wizyta jest inna niż poprzednia. Na każdej kolejnej może wydarzyć się coś z czym dotąd się nie spotkaliśmy. Każda nasza wizyta jest jak sztuka w teatrze w której odgrywamy jakąś rolę. Wchodząc do apteki "zakładamy" maskę i zaczyna się show. W mojej pracy cenię sobie kontakt z ludźmi, nie potrafiłbym siedzieć cały dzień za biurkiem.

Co jest najważniejsze w pracy przedstawiciela handlowego?
Dobry handlowiec jest osobą przekonującą, bardzo dobrze zorganizowaną i zdyscyplinowaną. W przeważającej części przypadków ma nienormowany czas pracy i wykonuje swoje obowiązki z dala od centrali firmy. Dlatego w tej pracy przydaje się wewnętrzna dyscyplina i perfekcyjna organizacja czasu, bez których nie zdołałbym wykonywać swoich obowiązków na 100%.